Petarda Bajerna u senci povrede Pavlovića – iznenađenje u Volfsburgu

Fudbaleri Bajern Minhena upisali su nova tri boda i stigli do nova pobede u Bundesligi.

Srđan Novaković
Profimedia

I dalje aktuelni šampiona Nemačke je bio siguran na gostovanju ekipi Darmštada rezultatom 5:2.

Nije dobro počelo po Bajern, jer je poslednjeplasirana ekipa Bundesliga prva došla do prednosti u 28. minutu kada je Tim Skarke pogodio mrežu Manuela Nojera.

Samo osam minuta je trajalo vođstvo Darmštada, jer je Džamal Musijala izjednačio rezultat u 36. minutu. Do kraja prvog dela meča, Bajern je uspeo da dođe do prednosti, jer je u nadoknadi vremena prvog dela igre pogodio Hari Kejn.

U drugom poluvremenu je Musijala ponovo bio precizan, dok je potvrdu pobede ekipe iz Minhena doneo Serž Gnabri u 74. minutu meča.

Do kraja meča smo videli po gol u obe mreže. Za Bajern je peti gol postigao Matis Tel, dok drugi za Darmštad je bio delo Oskara Vilhemsona.

Aleksandar Pavlović zbog povrede je napustio teren u 58. minutu.

Fudbaleri Hajdenhajma i posle četiri utakmice nisu došli do pobede. Sada su na svom terenu remizirali sa ekipom Borusije Menhengladbaha sa 1:1.

Gosti su preko Robina Heka u devetom minutu došli do prednosti, da bi bod domaćima doneo Eren Dinkči u 66 minutu.

Od dolaska Nenada Bjelice Union Berlin igra dosta bolje. Klub iz prestoince Nemačke je tako pod vođstvom Hrvatskog trenera stigao do četvrte pobede u Bundesligi.

Sve golove na stadionu u šumi smo videli u drugom delu meča. Prvo je Fertesen doveo svoj tim do prednosti u 50. minutu, nije se mreža umirila posle prvog gola, već se ponovo tresla kada je Brendon Aronson duplirao prednost. Počasni gol klubu iz Bremena je postigao Mičel Vajzer.

U derbiju začelja Majnc je bio bolji od Bohuma sa 2:0. Džonatan Burkart je bio strela oba gola.

Augzburg je odneo veliku pobedu sa Folksvagen arene u Volfsburgu. Tim iz Bavarske je došao do pobede, iako je Patrik Vimer doveo domaće do prednosti. Arne Majer je u nadoknadi vremena doneo izjednačenje.

U drugom delu meča Kristijan Jakić je sa svoja dva gola doneo pobedu Augzburgu.