Fudbal 1

16.3.2024.

18:30

Real lako osvojio Pamplonu, miris titule sve je jači

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Osasunu sa 4:2 (2:1), u meču 29. kola španske Primere.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/Jesus Diges

Krenulo je furiozno na "El Sadaru", jer je Vinisijus posle velike greške Alehandra Katene doveo Real u vođstvo u četvrtom, a već u šestom je Ante Budimir izjednačio.

Ipak, već u 18. bilo je 1:2, jer je Dani Karvahal na vrlo neobičan način pogodio nebranjeni deo mreže tima iz Pamplone.

Trijumf "kraljeva" potvrdio je Brahim Dias u 61. minutu, a pečatirao ga Vinisijus svojim drugim golom u 64.

Do kraja meča je samo Iker Munjos u prvom minutu sudijske nadoknade vremena postavio konačnih 2:4.

Real je prvi sa 72 boda, 10 više i utakmicom više od drugoplasirane Đirone. Osasuna je na 10. mestu sa 36 poena.

U narednom kolu, Real će dočekati Atletik Bilbao, dok će Osasuna gostovati Almeriji.