Fudbal 0

17.3.2024.

22:39

Napoli prekinuo Interov niz od 10 pobeda – remi na "Đuzepe Meaci"

Fudbaleri Intera i Napolija su remizirali 1:1 na stadionu "Đuzepe Meaca", u okviru 29. kola Serije A.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Tako je prekinut niz od 10 uzastopnih pobeda ekipe iz Milana, u okviru italijanskog šampionata.

Inter se nalazi na prvom mestu sa 76 bodova, dok je Napoli sedmi sa 45 osvojenih poena.

Inter je bio bolji u prvom poluvremenu, najbolju šansu na startu je imao Mateo Darmijan u 13. minutu, ali je golman Napolija uspeo da odbrani njegov udarac.

Ipak, uspeo je da donese prednost Interu u 43. minutu. Alesandro Bastoni je proigrao Darmijana, koji je rutinski pogodio za 1:0.

Izjednačila se borba u drugom poluvremenu, Napoli je preuzeo inicijativu u jednom momentu.

Pokušavali su gosti da dođu do izjednačenja, a u tome su uspeli u 81. minutu, Huan Žesus je ispratio korner i pogodio glavom za izjednačenje – 1:1.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa su oba tima ostala sa po bodom u "džepu".

U nastavku takmičenja Inter dočekuje Empoli, a u Napulj dolazi Atalanta.