Fudbal 98

17.3.2024.

17:54

Zvezda "petardom" iskoristila kiks Partizana i otišla na +4!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Kragujevca 5:0 (2:0) u 26. kolu Superlige Srbije.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
STARSPORT

Ekipa Vladana Milojevića iskoristila je kiks Partizana u Lučanima i ovim trijumfom odvojila se na tabeli Superlige, gde u odnosu na večitog rivala ima četiri boda više.

Zahuktali Radnički 1923, koji je do ovog kola vezao sedam pobeda, nije uspeo da pruži adekvatan otpor šampionu Srbije na njegovom stadionu, a veliki hendikep za tim Feđe Dudića bio je i crveni karton Simovića početkom drugog poluvremena.

Posle mirnog početka, u kom su obe ekipe ispitivale snage rivala, domaćin je iz prve prava šasne došao do prednosti.

Igrao se 10. minut susreta, kada je Marko Stamenić na centaršut Kange spretno regaovao na drugoj stativi i doveo crveno-bele do prednosti.

Posle prvog gola usledila je potpuna incijativa domaće ekipe, kojoj je samo 10 minuta bilo potrebno da duplira prednost.

Starsport

Mijailović je centrirao u kazneni prostor, gde se sjajno snašao Ndiaje i petom postigao gol sa peterca i tako udvostručio prednost crveno-belih.

To je bio rezultat prvog dela, a početkom drugog poluvremena Radnički je ušao u nove probleme, pošto je kapiten Simović brzo zaradio dva žuta kartona i isključenje.

Odmah je to Zvezda znala da iskoristi, a igrao se 50. minut kada je Šerif Ndiaje drugim golom poveđao rezulatat na 3:0.

Zvezdina incijativa i brojčana prednost došle su do izražaja i u 68. minutu, kada se u strelce upisao i Hvang, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Katai u 76. minutu susreta.

Zvezda je prva na tabeli sa 65 bodova, Partizan drugi sa 61, a kragujevački Radnički ostao je na 4. mestu sa 41 bodom.

Najvažnije detalje sa meča mogli ste da pratite uz BLOG B92.sport.

Pobeda Zvezde za +4

Siguran trijumf domaćina od 5:0 za 65. bod u Superligi.

17:48

85' Ušli smo u poslednjih pet minuta

Sve je ovde već odvano jasno, samo čekamo da vidimo kojim će rezulatom ekipa Vladana Milojevića upisati novi trijumf.

17:42

Gol Kataija za 5:0

17:36

76' Katai!

Petica Zvezde! Aleksandar Katai za 5:0, kojim stavlja tački na ovaj meč.

Samo 12 minuta po ulasku na teren uspeo je da se upiše u strelce i stigne do 108. gola u Zvezdinom dresu.

17:35

17:30

68' Hvang za 4:0!

Oliajinka je kreirao akciju, Korejac povećao na 4:0.

Zvezda krupnim koracima ide na novoj pobedi i razlici od četiri bododa u odnosu na Partizan.

17:20

Treći gol Zvezde

17:15

55' Nastavlja se inicijativa domaćina

Imaju tri gola prednosti, igrača više i sve ide na njihovu vodenicu.

Nema velikih prilika, ali je momentum na strani crveno-delih.

17:11

50' Ndiaje!

Sa igračem više Zvezda vodi 3:0.

17:08

48' Radnički ostao bez kapiten

Dva brza žuta kartona Simovića i zaradio je isključenje već na početku drugog poliuvremena.

Radnički u dodatnom probelmu.

17:06

46' Počinje drugo poluvreme

Zvezda ima 2:0 posle 45 minuta igre.

16:58

Nemile scene na Marakani

Crveni Đavoli, navijači Radničkog posle gola Zvezde za 1:0 krenuli da lome stolice, a sve je počelo kada su domaći simapizeri krenuli da bacaju baklju na Kragujevčane.

Reagovala je i žandarmerija, koja je stala i napravila barijeru između njih i istočne tribine.

Sve se brzo rešilo i niko nije povređen.

16:48

Kraj prvog poluvremena

Bez nadoknade u prvom delu, u kom je Zvezda postigla dva gola.

Ekipa Vladana Milojevića za 45 minuta pokazala je da želi ode na plus 4  u šampionskoj trci i da iskoristi novi kiks Partizana, koji se posle poraza u Humskoj okliznuo u Lučanima i sa ekipom Mladosti odigrao nerešeno.

Sledi pauza, pa nastavak meča na Marakani.

16:46

Starsport

16:45

40' Ulazimo u završnicu prvog dela

Još pet minuta do kraja prvog poluvremena, plus zaustavno vreme.

16:41

35' Ofanziva crveno-beli

Pokušava domaćin da iskoristi svaki višak prostora kako bi napravio akciju i ugrožio Kragujevčane.

Hvang i Ivanić vuku crveno-bele, ali prve prilike za novi gol još nije bilo od 20. minuta.

Na semaforu 2:0 za aktuelnog šampiona Srbije.

16:38

Majstorija Šerifa za 2:0

16:33

28' Bevis se nije snašao

Mogao je Radnički da smanji, ali je Bevis loše šutirao,a uz to bio je u ofsajdu.

Nema promene rezultata, ostaje 2:0 iz 20. minuta.

16:31

25' Zvezda ima inicijatu

Osokoljeni su fudbaleri Zvezde posle vođstava od 2:0, napadaju gol Kragujevčana, ali rezultat se nije promenio.

16:23

20' Ndiaje!

Zvezda vodi 2:0!

Mijailović je u 20. minutu poslao loptu sa desnog krila u peterac, a Šerif Ndiaje petom duplira prednost crveno-belih.

16:23

Gol Stamenića za 1:0

16:18

16' Nova šansa za Zvezdu

Bukari je bio u prilici, šutirao je,  ali  se Leković ovaj put iskupio za prethodni kiks. Ostaje 1:0.

16:13

10' Zvezda vodi!

Marko Stamenić  trese mrežu, posle greške golama Lekovića, u ranoj fazi svoj tim dovodi u prednost.

Prva šansa za domaćin i odmah gol - 1:0

16:07

5' Prvi udarac Radničkog

Gluščevič je šutirao pravo u golaman Glazera, tako da nije bilo velike opasnosti za tim Vladana Milojevića.

Ostaje 0:0.

Iako Zvezda ima inicijativu i loptu u posedu, ne uspeva da ugrozi gol rivala na pravi način.

16:04

3' Miran početak na Marakani

Tri minuta igre su iza nas i još uvek je na snazi početno ispitivanje snaga.

Nismo videli nijednu ozbiljniju šasnu, samo jedan korner za Zvezdu.

16:03

1' Sve je spremno - krećemo

Počinje meč na stadionu "Rajko Mitić", prvi napad za goste iz Kragujevca.

16:01

15:45

Trenutna tabela

15:44

Sastavi

Crvena zvezda: Glazer, Rodić, Spajić, Điga, Mijailović, Hvang, Stamenić, Kanga, Ivanić, Bukari, Endiaje.

Radnički 1923: Leković, Aleksić, Ćosić, Dadić, Ristić, Šerbečić, Sali, Simović, Bevis, Vidosavljević, Gluščević.

15:38

Dobre vesti iz Lučana za Zvezdu

Tamo je Paertizan odigrao 1:1 protiv Mladosti pa je sada šampion u prilici da uveća bodovnu prednost pred reprezentativnu pauzu.

U slučaju pobede, crveno-beli bi "pobegli" Partizanu na četiri boda.

15:20

Dudić: Možemo da pariramo Zvezdi

"Utakmica sa Zvezdom pruža nam priliku da se odmerimo sa jednom od najboljih ekipa u ligi. Da pretimo jednoj ekipi koja je igrala Ligu šampiona sa Mančester Sitijem, Lajpcigom i Jang Bojsom, i koju pritom niko nije nadigrao na stadionu Rajko Mitić, bilo bi suvišno, ali sam isto tako uveren da smo u stanju da pariramo Zvezdi u većem delu utakmice. Trenutna forma daje nam za pravo da se nadamo još jednom dobrom izdanju, pa ćemo videti šta će nam na kraju to doneti".

15:13

Zvezdin poziv navijačima

15:11

Milojević u superlativu o Radničkom

"Rezultati Radničkog su za respekt. Igraju fenomenalno, nije lako napraviti seriju, kao što su to oni učinili. Nastupaju dobro, agresivno, požrtvovano, nadahnuto, svaka im čast. Čestitam na tome treneru Radničkog, njegovom stručnom štabu, kao i samim igračima. Pokazali su da su odlična ekipa i da su u dobroj formi".