Fudbal 0

16.3.2024.

19:00

FA kup priredio jedan od najvećih preokreta u istoriji

Prvi polufinalista engleskog FA kupa je, iznenađujuće, Koventri siti i to nakon jednog od najvećih preokreta u istoriji, ne samo ovog takmičenja.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
Profimedia

Koventri je, naime, na gostovanju eliminisao premijerligaša Vulverhempton trijumfom rezultatom 3:2 (0:0).

Gosti su poveli golom Elisa Simsa u 53. minutu, da bi favorit preokrenuo sa dva gola u razmaku od 83. do 88. Strelci su bili Ait-Nuri i Bueno za 2:1.

Međutim, tada kreće pravi "haos" na stadionu "Molinu".

Koventri, koji je na ovom meču imao čak 24 šuta ka golu "vukova", uspeo je da iskoristi čak devet minuta nadoknade.

Najpre je u 97. Sims stigao do drugog gola, ovog puta glavom, da bi u 100. minutu Hađi Rajt na prelep način pogodio za erupciju malobrojnih navijača plavo-belih.

Ove večeri igra se još duel između Mančester sitija i Njukasla (18.30), dok će u nedelju učesnike polufinala kompletirati Čelsi ili Lester (13.45), odnosno, Mančester junajted i Liverpul u velikom derbiju (16.30).