Tenis 0

17.3.2024.

23:54

Alkarasu novi sudar titana – Medvedev opet na kolenima!

Španski teniser Karlos Alkaras odbranio je titulu u Indijan Velsu, pobedom nad Danilom Medvedevim – 7:6 (5), 6:1.

Izvor: B92.net

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Ryan Sun

Alkaras je u reprizi finala savladao Rusa, nakon što je na putu do trofeja, eliminisao, između ostalih, Sašu Zvereva i Janika Sinera.

Veliko finale počelo je u nadmudrivanju, taktičkom i blagim iznenađenjem u igri kod obojice tenisera.

Medvedev je bio taj koji bio bliži liniji prilikom riterna, dok je Alkaras servis protivnika čekao maltene udarajući glavom u kameru okačenu na zidu iza.

Bekhend je mučio Španca u uvodnoj fazi susreta, pa ne treba da čudi što je Rus vrlo brzo i lako stigao do 3:0.

Kako je došla, tako je ova prednost i otišla, pošto se Alkaras probudio, smanjio broj neiznuđenih grešaka i potom vezao tri gema.

Bilo je sredinom prvog seta još nekoliko simpatičnih situacija. Jedna pčela je malo uplašila sve, ako se setimo četvrtfinala, dok je sudija Mohamed Lajani morao da reaguje zbog plača jedne bebe.

Sudija je bio u centru pažnje i zbog rasprave sa Medvedevim, koji se žalio što ne vidi usporeni snimak čelendža na ekranu, nakon čega je prosto rekao "da je tenis sr*nje sport".

Sitnice su odlučile taj-brejk uvodnog seta, koji je Karlos rešio u svoju korist sa 7:5, te tako poveo posle 71 minuta igre.

Ovakav ishod uticao je na obojicu, pre svega psihički, pa je Alkaras samo nastavio gde je stao, dok se Danil i te kako mučio.

Karlitos je u drugom gemu iskoristio treću brejk šansu, da bi potom u narednom gemu rutinski i potvrdio stečenu prednost.

Medvedev je u četvrtom gemu uspeo da se izvuče u svom servis gemu, ali u šestom nije, kada je ispustio servis, što je označilo i kraj susreta.