Radnički Niš – Crvena zvezda 0:2 (0:1)
Kanga 34, Katai 87
Stadion: Čair (Niš)
Sudija: Marko Ivković

Crveno-beli su iskoristili kiks Partizana i poraz od Napretka (1:0) i u Nišu minimalnim rezultatom (1:0) savladali Radnički.

Jedini gol na meču postigao je Gelor Kanga u 34. minutu utakmice. Potencijalno i jedan od ključnih golova, ukoliko tim Vladana Milojevića uspe da održi dva boda prednosti do kraja sezone u odnosu na "večitog" rivala.

Zvezda nije u ovaj meč ušla u preterano prazničnom raspoloženju. Bili su bolji tim u 172. derbiju, ali su uspeli da izbore tek remi koji je značio i ostanak Partizana na prvom mestu.

Na to se nadovezala povreda Aleksandra Dragovića, kao i ona daleko ozbiljnija Vladimira Lučića kojeg nećemo gledati na superligaškim terenima barem pola godine.

Ništa bolje nije bilo kraj Nišave gde su stigli na gostovanje, naprotiv.  Ekipu je nakon meča sa Železničarom u proteklom kolu drugi put ove sezone napustio trener Nikola Trajković, koji, kako je tada rekao, ne želi više da "bude deo mulja u režiji sudijske organizacije".

Radnički Niš: Stevanović - Petković, Vojnović, Bakić - Faj (od 90. Idris), Luković, Stojković (od 58. Vukić), Jamkam - Cvetković, Belković, Smajlagić (od 74. Terzić)

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović (od 81. Mimović), Điga, Spajić, Rodić - Kanga, Hvang (od 58. Ivanić) - Bukari (od 72. Katai), Šljivić (od 58. Stamenić), Olajinka - Endiaj (od 58. Kraso)

Kako su protiv Pančevaca pomoćni treneri Vladimir Đorđević i Dušan Đokić dobili crvene kartone, tim je kraj aut-linije predvodio Aleksandar Jovanović koji nije uspeo da prekine negativan niz Radničkog protiv Zvezde.

Nišlije su bez pobede protiv crveno-belih od 2013. godine i moraće da sačekaju do naredne sezone da konačno upišu trjumf, nakon što su u sva tri ovosezonska poraženi.

Svesni poraza Partizana, fudbaleri Zvezde su ofanzivno ušli u duel koji bi potencijalno mogao da im donese prednost domaćeg terena pred plej-of i naredni duel sa najvećim rivalom koji će najverovatnije i odlučiti pitanje šampiona.

Nisu gosti iz prestonice dozvoljavali protivniku da često pređe polovinu, ali isto tako ni da kreiraju nešto ozbiljnije ispred gola 19-godišnjeg Dimitrija Stevanović.

Upravo je 19-godišnji čuvar mreže Radničkog i bio jedna od istaknutijih figura u uvodnih pola sata. Oprobao je Jovan Šljivić, koji je priliku dobio od prvog minuta, nekoliko puta udarac i jednom čak okrznuo prečku sa gornje strane.

Ipak, Hvang je bio taj koji ga je najviše testirao kada je u 29. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca ka rašljama, ali je Stevanović uspeo da dohvati tu loptu i prosledi je u korner.

Bila je to najava onoga što ćemo videti pet minuta kasnije. Hvang je centrirao iz kornera, a lopta se odbila do Gelora Kange koji je sa otprilike 17 metara šutirao na prvu stativu.

Lopta je na putu ka golu zakačila Vasilija Bakića i na taj način prevarila protivničkog golmana za vođstvo Zvezde.

Nije se predavao Radnični, štaviše od tog trenutka pa do kraja meča su i krenuli da prete ka golu Omrija Glazra.

Stefan Cvetković je pravio najveće probleme defanzivcima Crvene zvezde, pa je u finišu prvih 45 minuta šutirao opasno u dalji ugao, ali je Glazer odbranio.

Posle kornera, lopta se odbila nekadašnjem fudbaleru Zvezde Marku Petkoviću na 10-ak metara, ali je on očajno šutirao iz izgledne pozicije.

Gol Kange je ostao jedini do poluvremena, a u nastavku je meč mogao da ode na obe strane u različitim fazama.

Da je Osman Bukari bio precizniji već u 48. minutu, izostala bi i drama na "Čairu". Ipak, njegov promašaj je otvorio prostor za najveće uzbuđenje domaćih pristalica u 69. minutu.

Ponovo je Cvetković driblao na levoj strani, uputio centaršut, a iz drugog plana se pojavio Semir Smajlagić i šutirao glavom iz neposredne blizine. Uhvatio je Glazera na pogrešnoj nozi, ali je Izraelac maestralnom odbranom jednom rukom uspeo da održi loptu van svoje mreže.

To je bila i poslednja šansa za Radnički, a ostatak meča su proveli u iščekivanju drugog golu gostiju.

Dočekali su ga u 44. kada je rezervista Aleksandar Katai njemu svojstveno uštopovao oštar centaršut po zemlji Milana Rodića i potom plasirao loptu u suportan ugao kroz noge Bakića.

Za "Magika" je to bio povratnički pogodak na koji čeka još od sredine decembra usled povrede.

Zvezda je sa ova tri stigla do ukupno 62 boda na pet kola do kraja prve faze Superlige. Dva više od Partizana.

U narednom kolu će igrati protiv još jednog Radničkog, onog iz Kragujevca, dok će Nišlije, koje su treće otpozadi u Kruševac na meč sa Napretkom.

90‘ Igraće se još tri minuta

Pitanje pobednika je najverovatnije već rešeno.

20:43

87‘ Goooool! (0:2)

Strelac je Aleksandar Katai.

Majstorija "Magika".  U njegovom stilu.

Sjajna kontrola nakon centaršuta Rodića i potom plasirana lopta u mrežu Stevanovića.

20:31

81‘ Ognjen Mimović na terenu

Poslednja promena kod Zvezde. Iz igre je izašao Srđan Mijailović.

Nova prilika za Mimovića da pokaže šta ume, nakon sjajne role u "večitom" derbiju.

20:30

Ako Zvezda slavi u Nišu, veliki deo zasluga ide Glazeru
Starsport

20:28

72‘ Promene na obe strane

Aleksandar Katai u igri umesto Osmana Bukarija.

Kod Napretka, Mihajlo Terzić menja Semira Smajlagića koji je pre nekoliko trenutaka propustio šansu da postane heroj.

20:24

69‘ Maestralni Glazer

Najbolja prilika do sada na obe strane.

Cvetković je po levom uglu centaršuta solirao, namestio se i centrirao ka petercu Zvezde.

Tamo se iz drugog plana pojavio Semir Smajlagić, koji je šutirao glavom, uhvatio Glazera na pogrešnoj nozi, ali je ovaj uspeo jednom rukom da spreči loptu da pređe gol-liniju.

20:20

65‘ Pokušaj Olajinke

Uspeo je Nigerijac nekako da dohvati loptu posle centaršuta i uputi udarac glavom.

Lopta je prošla neposredno pored stative, ali je bila isuviše spora svakako da bi zabrinula Stevanovića.

Još oko pola sata igre sa sve nadoknadom.

20:15

59‘ Prve promene

Jedna izmena domaćina, tri kod gostiju.

Vladan Milojević je izveo iz igre Jovana Šljivića, a uveo Marka Stamenića. Još jedna promena u veznom redu gde je mesto Hvanga zamenio Mirko Ivanić.

U igri je i Žan Filip Kraso, koji je zamenio Šerifa Endiaja.

Kod Napretka Stefan Vukić menja Denisa Stojkovića,

20:07

58‘ Endiaj želi gol

Sve više pokušaja senegalskog napadača.

U 50. minutu je predugo odugovlačio u protivničkom šesnaestercu, posle čega mu je propala prilika.

Sada se oprobao iz slobodnog udarca, šutirao iz daljine, ali nije preterano zabrinuo Stevanovića.

20:03

46‘ Počelo je drugo poluvreme

Bez izmena na pauzi.

20:03

48‘ Odmah preti Zvezda

Šutirao je Osman Bukari.

Snašao se Šerif prebacivši protivničkog defanzivca i potom proigrao svog saigrača sa desnog krila.

Bukari je šutirao na dalju stativu, a lopta je prošla blizu nje.

19:50

Poluvreme – 0:1

Zvezda vodi posle uvodnih 45 minuta.

Za sada jedini gol je postigao Gelor Kanga u 34. minutu.